„Microsoft Kinect“ yra puikus įrenginys, tačiau jis turi trūkumą – negali atpažinti permatomų objektų. Vis tik naujoji kamera, kurią sukūrė Masačusetso technologijos institutas (MIT), gali ne tik tokius objektus atpažinti, jis sugeba veikti net tuomet, kai lyja ar sninga.
Lygiai kaip ir „Kinect“, naujasis įrenginys matuoja atstumą iki objekto, pasitelkdamas šviesos spindulius. Kokiu būdu pavyko pasiekti, kad būtų matoma tai, kas permatoma? Vienas iš projekto dalyvių teigia, kad mokslininkai pasinaudojo nauju metodu, kuris leidžia „užkoduoti informaciją laike“. Vėliau, kai bus atlikti šviesos įveikto nuotolio skaičiavimai, sistema iš vieno signalo gauna keletą rezultatų.
Kūrėjai ir anksčiau pasiekdavo panašių rezultatų, tačiau visa tai pavykdavo padaryti, pasitelkus apie 0,5 mln. dolerių kainuojančią įrangą. Dabar sukurtas įrenginys, kurio kaina siekia vos 500 dolerių. Kam tokia technologija apskritai reikalinga? Mokslininkų teigimu, ją galima panaudoti ir „Kinect“, tačiau ji labiau tinka diegimui bepiločiuose automobiliuose. Juk būtent jiems didžiausia problema yra atstumo matavimo klaidos, atsirandančios dėl lietaus ar sniego.