Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/mokslas/41095/nasa-turi-irodymu-kad-menulyje-yra-vandens/spausdinti/

NASA turi įrodymų, kad mėnulyje yra vandens

Publikuota: 2013-09-01 10:45
Tematika: Mokslo naujienos
Aut. teisės: ©Balsas.lt
Inf. šaltinis: Balsas.lt

NASA turi įrodymų, kad mėnulyje yra vandensNASA teigia turinti įrodymų, patvirtinančių, kad mėnulyje yra vandens. Palydovas užfiksavo vandens šaltinį, esantį po mėnulio paviršiumi, rašo space.com.

Tokius įrodymus užfiksavo Indijos kosmoso tyrimų organizacijos palydove „Chandrayaan-1“ įmontuotas prietaisas „Moon Mineralogy Mapper“.

„Dabar, kai mes turime vandens mėginius iš mėnulio vidaus, mes galime jį palyginti su kitomis mėnulio paviršiaus charakteristikomis. Šis vidinis magminis vanduo taip pat suteikia mums žinių apie mėnulio vulkaninius procesus ir vidinę struktūrą, kas leis atsakyti kaip mėnulis susiformavo“, – teigė mokslininkė Rachel Klima, dirbanti Johnso Hopkinso universiteto (JAV) Taikomosios fizikos laboratorijoje.

Apie mėnulio paviršiuje atrastą vandens šaltinį buvo pranešta rugpjūčio 25 dieną pasirodžiusiame „Nature Geoscience“ žurnale. Tokiu būdu paneigtas iki šiol nusistovėjęs mąstymas, kad mėnulio paviršius yra sausas ir jame nėra vandens.

‡ 1999–2025 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!