Tokijo techninio instituto (Japonija) mokslininkai, vadovaujami profesoriaus Juitiro Ueno, nustatė, kad gyvybė Žemėje užsimezgė mažiausiai prieš 3,5 milijardų metų, t.y. 700 milijonų metų anksčiau, nei buvo manoma iki šiol. Geologiniame sluoksnyje, kuris yra datuojamas šiuo periodu, jie surado kvarce glūdintį metaną. Specialistų teigimu, jį pagamino bakterijos, ilgą laiką gyvenusios šiltuose vandenyse okeano dugne.
Geologinio sluoksnio, kuriame buvo dujų burbulai, amžius siekia apie 3,5 milijardų metų. Atradimas įvyko Vakarų Australijos miesto Pilbaro rajone. Metanas skatina bendros Žemės paviršiaus temperatūros kilimą. Mokslininkai mano, kad būtent jis archėjaus eroje (ji tęsėsi nuo 3,8 mlrd. iki 2,5 mlrd. metų iki mūsų dienų) tapo atšilimo planetoje priežastimi, kada atsirado sąlygos įvairių gyvenimo formų išsivystymui.
Kad aptiktas metanas yra bakterijų gyvavimo produktas, liudija tai, kad į jo sudėtį įeina anglies izotopas, kurio atominis svoris yra 12. Skirtingai nei anglis 13, šis elementas sutinkamas gyvuosiuose organizmuose.