Ajovos universiteto bioatstatomų resursų programų skyriaus (Office og Biorenewables Programs) direktorius Robertas Braunas (Robert C. Brown) numato naudoti šiuo metu deginamas medienos ir augalų atliekas dirbtinės naftos sintezei. Atitinkamos technologijos jau egzistuoja, ir yra kompanijų, kurios aktyviai tobulina ir komercializuoja šias technologijas ir stumia tokius dirbtinius produktus į rinką, pavyzdžiui, firma „Ensyn“ ir visa eilė kitų kompanijų bei institutų.
Kasmet biomasės gamyba JAV, teoriškai, gali užtikrinti dirbtinės naftos sintezę, prilygstančią vienai trečiajai visai šiuo metu vartojamai šalyje naftai ir tuo pat metu gerokai sumažinti Amerikos priklausomybę nuo juodojo aukso importo.
Pernelyg nesigilinant į smulkmenas, dirbtinės naftos sintezės pagrindą sudaro paprasčiausias.biomasės įkaitinimas iki 500 laipsnių be deguonies, gautos masės distiliacija ir kondensacija. Sintetinė nafta iš pirmo žvilgsnio nesiskiria nuo įprastos, kitokia yra tik jos cheminė sudėtis. Tačiau kur kas svarbiau, Roberto Brauno teigimu, kad techniškai iš šios dirbtinės, arba bionaftos, galima sukurti praktiškai visus produktus, kuriuos šiandien dari iš gamtinės naftos – įvairaus pobūdžio motorų tepalus ir chemikatus.
Kaip žinia, sintetinis motorų tepalas buvo pagamintas dar Antrojo pasaulinio karo metu Vokietijoje, kada buvo jaučiamas didelis naftos stygius, bet ji buvo labai brangi. Dabar, amerikiečių teigimu, atėjo laikas šio pobūdžio sintezės visiškai rentabilioms ir masinėms technologijoms.