Astronomams pavyko užfiksuoti iki šiol mokslo pasauliui nežinomą radiacijos sluoksnį, praėjusiais metais supusį Žemę. Anot mokslininkų, šį radiacijos sluoksnį galiausiai sunaikino galinga tarpplanetinė banga.
Šalia Žemės esančius Van Alleno radiacinius žiedus tiriantys du palydovai aptiko neįprastą reiškinį. Naujo ir trumpalaikio radiacijos žiedo aptikimas, anot tyrėjų, tik dar sykį parodo, kiek daug vis dar dar nežinoma apie kosmosą, netgi ir apie arčiausiai Žemės esančius regionus.
Vienas pirmųjų ir pagrindinių kosmoso tyrinėjimų įvykių iki šiol buvo Van Alleno radiacinių žiedų aptikimas 1958 metais.
Iki šiol buvo manoma, kad Van Alleno žiedai sudaryti iš dviejų sluoksnių: pirmąjį sudaro didelės energijos elektronai ir teigiami jonai. Išorinį sluoksnį taip pat sudaro didelės energijos elektronai. Iki šiol astronomai neturėjo jokios informacijos apie trečiąjį sluoksnį.
Milžiniški Van Alleno radiacijos žiedai gali sukelti didelį pavojų aplink Žemę išsidėsčiusiems palydovams.
Rugpjūčio mėnesį į kosmosą paleisti du palydovai aptiko trečiąjį sluoksnį, kuris nuo Žemės nutolęs 19–22 tūkstančių kilometrų atstumu. Šis žiedas veikiausiai susiformavo rugsėjo antrąją dieną ir išsilaikė kiek daugiau nei mėnesį. Žiedas iš akiračio praktiškai išnyko spalio 1 dieną.
„Net ir praėjus daugiau nei penkiasdešimt metų po Van Alleno radiacinių žiedų atradimo, vis dar galime aptikti naujų ir netikėtų dalykų. Dabar turėsime iš naujo persvarstyti šių žiedų struktūrą“, – teigė Davidas Bakeris iš Kolorado universiteto.