Skausmo pojūtis žmogaus smegenyse yra pačioje pagrindinėje vietoje ir yra daug intensyvesnis, nei troškulys ar alkis. Tačiau jaučiantis troškulį visada jaus skausmą stipriau. Tokios išvados priėjo australų ir amerikiečių mokslininkų kolektyvas iš Melburno universiteto Parkvilyje. Tyrinėdami savanorių reakcijas, jie aptiko, kad smegenyse egzistuoja dvi sritys, atsakingos už organizmui perduodamus išorinius pojūčius. Kiekvieną kartą, veikiant įvairiems išorinio pasaulio dirgikliams, mūsų smegenys nusprendžia, kokius pojūčius jos turi perduoti nervų galūnėms visų pirma. Ir kai tik kas nors „nėra tvarkoje“, smegenys perduoda signalą visam organizmui.
Patys intensyviausi yra fiziologiniai diskomforto pojūčiai – troškulys, alkis, temperatūrų veiksniai. Bet skausmo pojūtis mūsų smegenims yra pats svarbiausias – jis yra perduodamas visų pirmiausia, nes skausmas dažnai yra iškilusių pavojingų gyvybei situacijų signalas. Jas reikia spręsti nedelsiant. Be to, skausmo pojūčiai, esant vienodiems dirgikliams, gali skirtis vieni nuo kitų. Dažni atvejai, kai veikiami tam tikrų situacijų žmogaus skausmo židinys kinta.
Atlikę tyrimus mokslininkai nustatė, kad troškulio diskomfortas sustiprina skausmo pojūčius. Jie tikisi, kad jų atradimų rezultatai galės būti pritaikyti praktinėje medicinoje.