Po apsilankymo „Facebook“ socialiniame tinklapyje žmonės dažnai jaučiasi izoliuoti ir nelaimingi. Socialinio tinklapio draugų pozityvių nuotraukų stebėjimas dažnai sukelia pavydo jausmą, rodo dviejų tyrimų rezultatai.
Tyrėjai atskleidė, kad vienas iš trijų žmonių po apsilankymo socialiniame tinklapyje jaučiasi blogiau – padidėja šių žmonių bendras nusivylimas gyvenimu, skelbia Dailymail.co.uk.
Vokiečių mokslininkai atliko tyrimą, kuriame iš viso dalyvavo 600 žmonių. Pasirodo, kad žmonės, kurie naršo socialiniame tinklapyje ir nepalieka jame jokio įrašo, po apsilankymo internetiniame puslapyje paprastai linkę jaustis blogiau.
Tyrimo rezultatai parodė, kad nelaimingiausi ir labiausiai nepasitenkinę žmonės buvo tie, kurie neįsitraukdavo į socialinio tinklapio gyvenimą ir paprasčiausiai stebėdavo draugų veiklą „Facebook“ socialiniame tinklapyje.
Trisdešimt procentų dviejuose tyrimuose dalyvavusių žmonių pavydą įvardijo kaip pagrindinį nepasitenkinimo „Facebook“ šaltinį. 36 procentai apklaustųjų teigė, kad „kartais“ arba „labai dažnai“ po apsilankymo socialiniame tinklapyje jausdavosi susierzinę.
„Mūsų tyrimas parodė, kad socialiniai tinklai suteikia daugybę pozityvios informacijos, kuri dažnai sukelia pavydą“, – teigė Berlyno Humboldto universiteto mokslininkė Hanna Krasnova.
Tyrimą atliko Berlyno Humboldto ir Darmštato universitetų mokslininkai.