Kaip žinia, šiuolaikinių temperatūrų skalę įvedė švedų astronomė Andres Celcius dar 1742 m. Jos manymu ledo tirpimo temperatūra esant atmosferos slėgiui yra nulis laipsnių pagal Celcijų, o temperatūra, kuriai esant tomis pačiomis sąlygomis vanduo verda – virš 100 laipsnių. Mokslininkų grupė iš Miuncheno technikos universiteto įrodė, kad ledas gali būti įšildytas daugiau nei iki 20 laipsnių temperatūros ir neištirpti iškart. Ledas įšildomas švitinant jį lazerio impulsu per 1 pikosekundę (vienos milijardinės sekundės dalies viena tūkstantoji dalis). Tai sukelia greitą ledo kristalo vidaus atšilimą. Tuo būdu atšildyto ledo temperatūra buvo išmatuota remiantis šiam tikslui sukurtu metodu, kuris leidžia tiksliai išmatuoti greitus temperatūros ir slėgio pokyčius tiriamoje proboje.
Tyrimų rezultatai įrodė, kad įkaitintas ledas išlieka šioje būsenoje stabilus ilgiau nei 1 nanosekundę (viena milijardinė sekundės dalis). Lyginant su molekulių procesų laiko tarpu, tai pastebimai ilgas laiko tarpas. Tyrimų rezultatai byloja, kad ledo struktūra, esant artimai tirpimui temperatūrai, yra gana stabilesnė, nei buvo manoma iki šiol.
Ši informacija yra labai svarbi mokslininkams, tiriantiems taip vadinamus „vandens ryšius“ tarp atskirų vandens molekulių. Kadangi šio tipo ryšiai nulemia ir genų bei proteinų struktūrą ir stabilumą, Miuncheno universiteto mokslininkų tyrimai itin aktualūs biologijos mokslams.