Jau nuo 2004 m. aplink Saturną skriejantis NASA kosminis zondas „Cassini“ spalio 17 d. užfiksavo šį įspūdingą ir retą Saturno kadrą, kuriame viena iš įspūdingiausių Saulės sistemos planetų atrodo toli gražu ne taip, kaip įprastai. Kas nutiko Saturnui? Nieko baisaus – tiesiog šioje nuotraukoje Saturnas atsidūrė priešais Saulę ir ne tik pats užtemo, bet ir pritemdė įstabiuosius savo žiedus. Spalio 17 d. zondas „Cassini“ įskriejo į Saturno šešėlį ir plataus kampo fotokamera pro violetinių, regimųjų ir infraraudonųjų spindulių filtrus nufotografavo skrybėlėtąjį Saulės planetų aštuntuko keistuolį tokį, kokio jo dar niekas neregėjo.
Kai buvo užfiksuotas šis kadras, Saulė, Saturnas ir zondas „Cassini“ buvo išsirikiavę į tiesę. Iki šiol visos „Cassini“ misijos metu taip yra nutikę tik sykį. Tokia neįprasta ir reta dangaus kūnų ir zondo tarpusavio padėtis padovanojo mokslininkams ne tik įspūdingų fotokadrų, bet ir neeilinę galimybę patyrinėti žiedų sudėtį ir atmosferą tokią, kokios jos neįmanoma pamatyti iš visų kitų rakursų.
Įsižiūrėjus atidžiau, nuotraukos kairėje, po žiedais galima įžvelgti du Saturno mėnulius – Enceladą ir Tetiją. Abu gamtiniai Saturno palydovai matomi kaip balti taškeliai. Arčiau žiedų esantis taškelis yra Enceladas.