„ScienceDaily“ teigia, jog pasitelkus vaizdo žaidimų technologijas, jos gali būti vertinga priemonė, padedanti visų amžiaus grupių žmonėms gerinti gyvenimo kokybę, sveikatos įpročius ir įveikti ligas. Nauji moksliniai tyrimai rodo, kad žaidimai su specialiais pratimais turi didelę naudą vyresnio amžiaus žmonėms, skatina pažinimą, socialinę sąveiką, fizinę mankštą ir suteikia džiaugsmo. „Taigi tokie žaidimai padeda jiems gyventi geriau, būti nepriklausomiems“, – rašoma žurnale „Games for Health“.
„Pagyvenę žmonės dažniausiai apleidžia savo įprastinę veiklą, siekdami saugumo ir ramybės – komentavo vyriausiasis leidinio redaktorius daktaras Billas Fergusonas. „Šis kompromisas nereikalauja fizinio aktyvumo ar kūno rengybos aukų. Kas geriausia, kad vaizdo žaidimai siūlo pabėgti nuo rutinos. Visi šie privalumai gali sukurti gerovę senukams“.
Skaitmeninių žaidimų programose įdiegti specialūs metodai, kurie pagrįsti elgesio modifikavimu, motyvuojant pacientus labiau rūpintis savimi ir savarankiškai kovoti su lėtinėmis ligomis. Rekomendacijos, kaip naudoti ir integruoti vaizdo žaidimų technologijas brandaus amžiaus žmonėms, pateikiamos straipsnyje „Interaktyvios vaizdo žaidimų technologijos, skirtos skatinti pagyvenusių žmonių savarankiškumą“. Taip pat vaizdo žaidimai siūlo gerą alternatyvą tradiciniams aerobikos pratimams. Juos sukūrė kompetetingi specialistai: daktaras Hannah Marston, Vokietijos Sporto universitetas Kelne, daktaras Stuartas Smithas, ir kiti.
Straipsnyje aprašomas tyrimas, atliktas trijose Europos šalyse. Jame palyginti vaizdo žaidimų ypatumai, kurie būtų patraukliausi vyresniems žmonėms. Daktaras Unai Diaz-Orueta, atstovaujantis Matia Gerontological Institute Foundation, ir kolegos iš Ispanijos, Nyderlandų, Graikijos nustatė keletą pagrindinių veiksnių, kurie motyvuoja susidomėjimą žaidimu. Svarbiausi iš jų išskirti šie: keliami iššūkiai žaidime; pažinimo ir fizinio aktyvumo derinys; socialinė patirtis ir gebėjimas įgyti konkrečių įgūdžių žaidžiant.