Nauja informacija apie smegenų veiklą ateityje gali leisti mokslininkams pakeisti žmonių laiko supratimą, rašo Dailymail.co.uk.
Mokslininkų atradimas suteikia ne tik laiko suvokimo manipuliavimo galimybę, bet ir leidžia geriau paaiškinti, kodėl mūsų laiko supratimas kinta priklausomai nuo išorinių sąlygų.
Mokslininkų atlikto eksperimento išvados suponuoja, kad ateityje mokslininkai galės paveikti neuronų jungčių sąveiką su smegenimis. Tokiu atveju atsiranda ir laiko sampratos pakeitimo galimybė, kurios realumą mokslininkai pagrindė eksperimentais. Du Minesotos universiteto mokslininkai atliko eksperimentus su makakomis. Per tris mėnesius makakos išmoko judinti akis nuo vieno taško į kitą per atitinkamai 1,003 ir 0,0973 sekundės intervalą. Naudodami elektrodus, mokslininkai tyrė už akių judėjimą atsakingos smegenų srities veiklą. Gyvūnams atliekant įvairias užduotis buvo tikrinama, kaip juda makakų akys per vienos sekundės periodą.
Lėtesnis neuronų mažėjimas lėmė pakitusį makakų laiko supratimą. Pagreitėjęs neuronų procesas atitinkamai lemdavo tai, kad makakos pakeldavo akis dar nepraėjus numatytam laiko tarpui.
Tyrimo rezultatai paaiškina, kodėl laiko suvokimas priklauso nuo aplinkinių sąlygų. Stresas keičia adrenalino kiekį smegenyse, kuris turi lemiamą įtaką neuronų veiklai.