Resurso „EEtimes“ puslapiuose pasirodė informacija apie mokslininkų iš Bristolio universiteto (D. Britanija) pasiekimą. Buvo sukurtas silicio mikroprocesorius, kuris, dirbdamas su fotonais, realizuoja kvantinius superpozicijos ir susiejimo efektus.
Universiteto fizikai fotonų kvantinius efektus tyrė jau keletą metų, pasinaudodami iš stiklo pagamintais bangolaidžiais. Silicio analogai yra tūkstančius kartų mažesni ir yra suderinami su pramoniniais puslaidininkių komponentais.
Leidinyje „Financial Times“ jau spėta pareikšti, jog aukščiau aprašyti procesoriai jau gali būti naudojami realiomis sąlygomis. Jie gali rūpintis transakcijų, atliekamų mobiliaisiais telefonais, tikslumu. Miniatiūriniai dydžiai ir suderinamumas su dabar esančia elektronika leidžia tikėtis, kad greitu laiku jie bus integruoti į dabartinius sprendimus; teigiama, jog naujosios mikroschemos savo vietą serijiniuose produktuose atras per artimiausius 3–5 metus. Kad tai nėra tik tušti žodžiai, galima paminėti, jog tyrimas buvo vykdomas, bendradarbiaujant su tokiomis kompanijomis, kaip „Toshiba“ ir „Nokia“, taip pat Heriot-Watt universitetu iš Škotijos bei Delft universitetu iš Olandijos.