Resursas Phys.org, cituodamas leidinyje „Advanced Materials“ pasirodžiusią publikaciją, papasakojo apie kompanijos „LG Chem“ specialistų kūrinį. Jiems pavyko sukurti lanksčias ličio jonų baterijas, kurios savo išore niekuo nesiskiria nuo įprastų kabelių. Teigiama, jog tokie maitinimo šaltiniai galėtų būti integruoti į audinius, drabužių elementus ir aksesuarus.
Baterijos vidinė sandara parodyta viršutinėje iliustracijoje. Baterijos anodas atrodo kaip spyruoklė, padaryta iš varinės vielos, padengtos nikelio lydiniu ir dengiančios apvalią šerdį. Po spiralės suformavimo šerdis pašalinama. Ant spiralės vėliau formuojamas skiriantysis ir kompozitinis sluoksnis, kuris atlieka katodo vaidmenį. Vėliau visa konstrukcija supakuojama į išorinį izoliatorių, o į vidų įpilamas elektrolitas.
Mokslininkų parodytas 25 cm ilgio prototipas pasižymi tikrai geromis charakteristikomis. Jis sugebėjo aprūpinti energija grotuvo „iPod Shuffle“ šviesos diodų ekraną. Skirtingai nei plokščios baterijos, „LG Chem“ specialistų kūrinys pasižymi didesne talpa ir gali būti tikrai keistų formų – iš baterijos galima be didelio vargo galima, pavyzdžiui, suformuoti mazgą.
Dar mokslininkai pasiryžę „laidinę bateriją“ paruošti serijinei gamybai. Be to, jie ketina eksperimentuoti su medžiagomis, kad būtų galima padidinti baterijos talpą bei krovimosi spartą. Ir šiai kompanijai tai tikrai gali pavykti. Priminsime, jog „LG Chem“ – pirmoji korėjiečių kompanija, kuris įsisavino ličio jonų baterijų serijinę gamybą. Visa tai įvyko „gūdžiais“ 1999 m., o 2008 m. kompanija tapo ketvirtu pagal dydį pasaulyje šios produkcijos tiekėju.