Lietuvoje buvo jau penki (iš šešių) kvietimai teikti paraiškas bendros Europos mokslinių tyrimų erdvės kūrimo, stiprinimo, struktūrizavimo ir technologijų plėtros programai (6BP), kurios biudžetas 2002-2006 metais sudaro 17,5 mlrd. eurų. Dauguma projektų vykdomi, didžioji dalis pinigų jau paskirstyta.
Išankstiniais duomenimis, pirmiems 5 kvietimams teiktose 280 mokslinių tyrimų projektų paraiškose partnerės buvo 340 Lietuvos institucijų. Iš jų atrankos barjerą įveikė ir buvo teigiamai įvertintas 91 projektas. Juos rengiant kaip partnerės dalyvavo 111 institucijų iš Lietuvos.
Ir pagal aktyvumą teikiant paraiškas, ir pagal vykdomų projektų skaičių bei gaunamą finansavimą pirmauja Kauno technologijos universitetas. Jo darbuotojai dalyvauja kuriant 9 projektus, jiems įgyvendinti iš 6BP numatoma gauti 4,5 mln. litų. Pagal gaunamų lėšų kiekį Šiaulių universitetas yra antrojoje vietoje - 1,9 mln. litų, vykdo 3 projektus, o teikė 7 paraiškas. Vilniaus universitetas (VU) vykdo 5 projektus, jiems iš 6BP gauna 1,4 mln. litų. Šiek tiek mažiau - 1,2 mln. litų - 2 projektams vykdyti gauna Kauno Vytauto Didžiojo universitetas.
Tarp valstybinių institutų aktyviausias yra Puslaidininkių fizikos institutas: gauna 1,8 mln. litų ir dalyvauja vykdant 3 projektus, vienam jų ir vadovauja, o tai dar labai reta Lietuvoje. VU Teorinės fizikos ir astronomijos institutas vykdo vieną projektą, jam skiriama 585 tūkst. litų; 2 projektus (parama 466 tūkst. litų) vykdo Valstybinis informacinės technologijos institutas. 6-osios bendrosios programos IVT projektuose dalyvauja 11 Lietuvos įmonių. Iš 6BP jos turėtų gauti 3,2 mln. litų, tai sudarytų 50 proc. moksliniams tyrimams reikalingų lėšų. Kitą pusę sąnaudų jos turi investuoti pačios. Projektuose dalyvauja ir daugelis kitų, atrodytų, su moksliniais tyrimais mažai susijusių institucijų, pvz., Birštono savivaldybė, asociacija INFOBALT, pagrindinė Šiaulių miesto mokykla „Juventa“, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir kitos.
Išankstiniais duomenimis, pagal buvusius kvietimus Lietuva turėtų gauti daugiau nei 21 mln. litų, lenkia Latviją (8 mln. litų), Estiją (15 mln. litų), bet gerokai atsilieka nuo Lenkijos (126 mln. litų).