Lietuvos energetikos institutas (LEI) kartu su Vytauto Didžiojo universitetu tęsia projekto „Vandenilio energetikos technologijų mokymo organizavimas“ įgyvendinimą. 2005 m. kovą Švietimo ir mokslo ministerija, Paramos fondas Europos socialinio fondo agentūra ir Lietuvos energetikos institutas pasirašė 36 mėnesių trukmės trišalę Pagalbos teikimo sutartį projektui, kurio tikslas - kelti mokslininkų ir tyrėjų kvalifikaciją, parengti naujus specialistus vandenilio energetikos technologijų sričiai bei siekti, kad Lietuvoje atliekamų mokslinių tyrimų kokybė atitiktų greitai augančius suinteresuotų visuomenės grupių (verslas, švietimas ir kt.) poreikius, o vykdomi tyrimai pasiektų Europos Sąjungos senbuvių lygį, t.y. taptų konkurencingi ES mastu.
Įgyvendinant projektą, 2005 metais sukurta mokymo programa „Vandenilio energetika“, skirta magistratūros ir doktorantūros studentams bei mokslininkams ir tyrėjams, dirbantiems vandenilio energetikos tyrimų srityse. Programa, kuri apjungia vandenilio gavimo, saugojimo, vandenilio energijos konversijos ir panaudojimo problemas, išsiskiria novatoriškumu, tarpdiscipliniškumu bei strateginiu požiūriu į energijos gavimo ir panaudojimo galimybes. Sudaryta mokslo ir studijų programa, kuri remiasi naujais fizikos, chemijos, biologijos, medžiagų mokslo bei gamtos apsaugos pasiekimais. Ja siekiama atskleisti bendrąsias energijos gavimo ir naudojimo tendencijas, akcentuoti naujus alternatyviosios energijos šaltinius, detaliai pristatyti vandenilio energetiką. Ši programa suteikia žinių apie pagrindines varomąsias jėgas, nulemiančias vandenilio energetikos vystymosi perspektyvas bendrame energijos šaltinių balanse.
Be minėtųjų programų, praėjusiais metais parengti du mokymo kursai: „Plazminės technologijos“ ir „Naujos medžiagos vandenilio saugojimui“ bei keturi tiesiogiai su jais susiję laboratoriniai darbai. Pirmojo kurso pagrindinis tikslas - suteikti žinių apie aukštąsias technologijas, naudojamas kuriant naujas medžiagas, skirtas vandenilio energetikos prietaisų gamybai, ir perteikti šiuolaikinį žinojimą apie jonizuotų dalelių panaudojimą kryptingai keisti medžiagų sudėtį ir mikrostruktūrą, jų mechanines, optines, elektrines ir tribologines savybes. Kursas „Naujos medžiagos vandenilio saugojimui“ suteikia žinių apie vandenilio saugojimo technologijas dujinėje ir skystoje būsenoje, hidriduose, anglies vamzdeliuose bei kituose dariniuose, o taip pat žinojimą fizikinių - cheminių procesų, kurie sąlygoja vandenilio termodinamiką ir kinetiką, kuriant naujus vandenilio saugojimo įtaisus.
Šiuo metu Lietuvos energetikos instituto vykdomuose mokymuose dalyvauja 13 dalyvių: 8 mokslininkai ir 5 studentai. 2005 m. penki projekto dalyviai stažavosi Poitiers universitete (Prancūzija). Stažuotės metu įgytos žinios padėjo geriau įsisavinti mokymų metu gautas teorines žinias ir atlikti eksperimentinius darbus. Ieškantieji platesnės informacijos kviečiami apsilankyti projekto svetainėje www.hydrogen.lt .