Masačusetso technologijos institutas papasakojo apie naują „Microsoft“ produktą, kuris iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kaip įprastas rašiklis. Tačiau neįprastu jį daro tai, jog jo pagalba galima dirbti su bet kokiais ekranais, nebūtinai jutikliniais.
Kaip jau žinome, būsimoji „Windows 8“ pagrinde orientuota į naudojimą planšetiniuose kompiuteriuose, kuriuose įdiegti jutikliniai ekranai. Vis tik tradicinių asmeninių kompiuterių vartotojai vargu, ar išmes savo nešiojamuosius kompiuterius bei monitorius vien tam, kad galėtų pasinaudoti nauja „Microsoft“ operacine sistema. Galbūt tam tikru kompromisu taps pastarasis programinės įrangos giganto produktas. Po visuotinio išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių išplitimo tokių specialių rašiklių naudojimas smarkiai sumažėjo, nors kai kurie išmanieji telefonai, pavyzdžiui, „Galaxy Note“ serija, yra draugiški tokiam įvesties instrumentui.
Dirbant su paprastais ekranais, „Microsoft“ rašiklis kaip navigacinę sistemą naudoja taškų (pixels) tinklą. Rašiklio viduje yra integruota kamera, kuri nukreipta į ekraną, o jos paskirtis – skaičiuoti taškus. Be esančios priekyje, taip pat įdiegta ir šoninė kamera, kuri nustato rašiklio pavertimo laipsnį ekrano atžvilgiu. Tai irgi padeda nuspręsti, kokie taškai yra ties rašiklio antgaliu, o kokie – ne. Speciali programinė įranga analizuoja gautą informaciją ir nustato tikslią rašiklio vietą.
Be minėtų duomenų, naujam „Microsoft“ išradimui būtina žinoti penkių grupių, kurių kiekviena sudaryta iš keturių taškų, ryškumą. Visa tai perduodama kompiuteriui, kuris atitinkamai atnaujina ekrane esamą vaizdą. Kol kas didžiausia kliūtimi yra jutiklio raiška. Pastarajame rašiklyje šis rodiklis sudaro 512 x 512 taškų, tuo tarpu, pavyzdžiui, bevielių pelių jutikliai pasižymi vos 30 x 30 taškų raiška.