XX amžiuje mokslas padarė tokią didelę pažangą, kad žmonėms kartais gali atrodyti keista, kaip tai suderinama su krikščionių tikėjimu, penktadienį sakė popiežius Benediktas XVI. Tačiau mokslas ir religija vienas kitam neprieštarauja, tad krikščionys neturėtų baimintis ir galėtų pamėginti suprasti, kad aiškindamiesi gyvybės Žemėje paslaptį padeda vieni kitiems, Vatikano doktrinos kongregacijoje kalbėjo popiežius.
Popiežius pažymėjo, kad mokslo ir religijos dialogas iš tikro padėtų tinkintiesiems „tikėjime į Dievą“ įžvelgti „logiką“, kad bažnyčiai nereikėtų baimintis iššūkio sutaikinti tikėjimą ir protą, nes Dievas „iš tikrųjų yra visos kūrinijos ir visos istorijos Viešpats“.
Popiežius savo mintis dėstė kaip tik tuo metu, kai pasaulyje, daugiausia Jungtinėse Valstijose, vyksta karštos diskusijos tarp kreacionizmo ir evoliucijos šalininkų. Pensilvanijos teismas gruodžio mėnesį nusprendė, kad dieviškojo žmogaus sukūrimo teorijos negalima dėstyti mokykloje kaip mokslinės disciplinos.
Neseniai Bažnyčia atsiribojo nuo krikščionių fundamentalistų, kurie nori uždrausti dėstyti Darvino (Charles Darwin) evoliucijos teoriją.