Tokijo universiteto (Japonija) mokslininkas Yoichi Ochiai su kolegomis sukūrė ploniausią pasaulyje ekraną iš muilo burbulo. Tokiame ekrane galima matyti ryškiaspalvius plokščius ir trimačius vaizdus, rašo newscientist.com.
Muilo burbulo ekranas nuo įprastinių ekranų skiriasi tuo, kad yra skaidrus ir blizgus. Mokslininkai šias savybes sugebėjo suvaldyti pasinaudodami ultragarso bangomis, skleidžiančiomis garsiakalbių ir keičiančiomis burbulo plėvelės paviršiaus savybes. Pasinaudodami vienu projektoriumi ir ultragarsu mokslininkai pademonstravo sugebėjimą pakeisti projektuojamo kamuolio išvaizdą: ekrane matėsi arba lygus kamuolio paviršius, arba šiurkštus.
Derinant kelis muilo burbulo ekranus galima sukurti ir trimačius atvaizdus. Reguliuojant membranų pralaidumą šviesai ir kiekvienoje jų rodant kintančius vaizdus sukuriama holograminė projekcija. Muilo burbulo plėvelė pagaminta iš koloidų mišinio, todėl yra patvari ir nesprogsta ją persmeigus įvairiais objektais. Taigi, į tokį ekraną įmanoma įkišti ir pirštą.
Pasak vieno mokslininkų grupės nario Alexis Oyama'os, toks ekranas turėtų sudominti menininkus ir parodų organizatorius, norinčius atvaizdams suteikti daugiau realistiškumo. Pavyzdžiui, ekranas yra permatomas, todėl Žemės projekcija atrodo taip, lyg planeta kybotų ore. „Šia technologija pasinaudoję muziejai galėtų demonstruoti kybančias planetas“, – sakė mokslininkas. Realistiškus vaizdus į ekraną galima projektuoti ir plėvele padengus daugiakampius karkasus.
Savo sistemą mokslininkai 2012 metų rugpjūtį pademonstruos kompiuterių grafikos bei interaktyvių metodų konferencijoje „Siggraph 2012“.