Jungtinė mokslininkų komanda iš P. Korėjos ir JAV išrado tai, ką iš tikrųjų galima vadinti rimtu proveržiu lanksčios nešiojamosios elektronikos srityje. Teigiama, jog mokslininkams pavyko sukurti lankstų pagrindą su jo viduje patalpintais elektronikos komponentais, kurių storis siekė vos vieną molekulę.
Panaši elektronika gali atlaikyti tikrai ekstremalias eksploatavimo sąlygas, kurios būtų žalingos bet kuriam kitam analogui. Visa tai, kaip teigiama, gali būti naudinga, kuriant lanksčius įrenginius.
Šiandien egzistuojančių lanksčių elektronikos įrenginių problema yra ta, jog tranzistoriai ir kiti elektronikos komponentai „prilipdomi“ prie pagrindo, kurio sulenkimas ištampo sąsajas tarp elementų ir taip viską deformuoja, tokiu būdu įrenginys dažniausiai neatlaiko ir sulūžta. Naujasis išradimas naudoja poliamidą dėl jo specialių savybių, tokių kaip didelis lankstumas ir atsparumas itin aukštoms temperatūroms.
Naujos technologijos testavimui buvo sukurta 512 komponentų, kurių dydis neviršijo molekulės, o kiekvieno iš jų plotas sudarė tris kvadratinius centimetrus. Vėliau viskas buvo „pasmerkta“ įvairiems eksperimentams. Bandymų metu komponentai, pavyzdžiui, būdavo apvyniojami aplink cilindrą arba dantų valymui skirtus šepetėlius, susukdavo į spiralę, kartu buvo matuojamas elektros laidumo savybės. Kaip teigiama, eksperimentas pavyko gana sėkmingai, todėl kito bandymų etapo metu bus testuojami kiti komponentai, tokie kaip tranzistoriai. Jei viskas vėl klostysis sėkmingai, nauja metodika galės būti panaudota lanksčių telefonų ir kitų įrenginių gamyboje.