Mokslininkai iš Rice universiteto (Hiustonas, JAV) pristatė „netikslų“ procesorių, kuris meta iššūkį visiems kada nors kompiuterių istorijoje pasirodžiusiems savo pirmtakams. Paaukoję skaičiavimų tikslumą, mokslininkams pavyko smarkiai sumažinti mikroschemos energijos suvartojimo lygį.
Procesoriaus prototipas buvo parodytas Italijoje vykusiame renginyje „ACM International Conference on Computing Frontiers“. Tvirtinama, jog savo energetiniu efektyvumu šis procesorius visus dabartinius lenkia ne mažiau kaip 15 kartų. Savo ruožtu, skaičiavimo tikslumo nukrypimai neviršija 8 %, o tai gana priimtinas rodiklis tam tikrais atvejais.
Kaip teigiama, darbas prie šio super efektyvaus procesoriaus prasidėjo dar 2003 metais. Rice universiteto specialistai dirbo kartu su savo kolegomis iš Singapūro technologijų centro, Šveicarijos Elektronikos ir mikrotechnologijų centro ir Kalifornijos Berklio universiteto.
Projekto dalyvių teigimu, naujo kūrinio idėja paprasta: išmesti iš procesoriaus dalį blokų, o kitiems, kurie apdoroja duomenis ir atlieka tokias operacijas, kaip skaičių sudėtis ar dauginimas, leisti daryti tam tikrą klaidų skaičių. Kad klaidos ne itin smarkiai įtakotų rezultatus, apribota jų tikimybė bei tokių operacijų skaičius, kuriose tos klaidos įmanomos. Tuo pačiu metu su energijos suvartojimo sumažėjimu padidėjo ir produktyvumas.
Tokie procesoriai, išradėjų teigimu, gali būti integruojami, pavyzdžiui, į klausos aparatus, kameras ir kitus elektronikos įrenginius. „Netikslus“ procesorius netgi gali tapti indiškojo planšetinio kompiuterio „ISAID I-slate“, skirto moksleiviams ir studentams, pagrindu. Pirmieji klausos aparatų ir planšetinio kompiuterio prototipai su šiuo procesoriumi turėtų būti pristatyti 2013 metais.