Nepakeisdami medžiagos fizinių ir funkcionalumo savybių, Italų technologijos instituto mokslininkai sukūrė patį tikriausią super popierių, kuris pasižymi hidrofobinėmis, antibakterinėmis ir netgi magnetinėmis savybėmis. Tokios medžiagos atsiradimas rinkoje iš esmės pakeis ne tik vaikų kūrybą, tačiau ir tai, kaip šeimynykščiai apsikeitinėja užrašais, prilipdytais prie šaldytuvo.
Visa paslaptis slypi ypatingame nanodalelių mišinyje, kurie atitinkamu būdu patalpinti ant popierinės medžiagos paviršiaus. Gautas junginys – tai polimerinė matrica, kuri sudaryta iš keleto tipų nanodalelių, pastarosios popieriaus paviršiuje sudaro apsauginį sluoksnį. Jei, pavyzdžiui, mišinyje naudoti geležies nanodaleles, popierius įgyja magnetines savybes, o jei sidabrines – popierius „tampa nepakantus“ bakterijoms ir kitiems mikroskopiniams mikroorganizmams.
Mokslininkai įsitikinę, jog tinkamai parinkus medžiagas, galima gauti labai platų spektrą naujų savybių, pavyzdžiui, priversti popierių atstumti vandenį arba švytėti tamsoje. Tai gali būti naudinga ir banknotų gamyboje (pastarieji taps ilgaamžiškesni), juo labiau, kad ir padirbinėti juos taps žymiai sunkiau.