Kompanijos „Intel“ inžinieriai papasakojo apie gana įdomią 32 nm mikroschemą, kurią jie pristatė konferencijoje ISSCC. Naujos technologijos dėka „Wi-Fi“ bus spartesnis ir efektyvesnis.
Parodytas prototipas žinomas kodiniu pavadinimu „Rosepoint“, ir nors tai yra tik bandomasis projektas, jis gali pasirodyti išmaniuosiuose telefonuose ir pradinio lygmens kompiuteriuose jau šio dešimtmečio viduryje.
„Rosepoint“ yra tikras proveržis, prie kurio „Intel“ inžinieriai dirba jau ne vienerius metus. Anksčiau jiems buvo pavykę suskaitmeninti tokius esminius elektroradioelementus, kaip stiprintuvai ir sintezatoriai, tačiau dabar pavyko viename kristale šalia energetiškai efektyvių „Atom“ branduolių patalpinti 2,4 GHz „Wi-Fi“ modulį.
„Intel“ teigimu, šiuolaikinės analoginės bevielės mikroschemos yra labai sudėtingos, norint jas pagaminti, todėl sudėtinga jų gamyboje naudoti pažangiausius technologinius procesus. Skaitmeniniai moduliai turi savo didelį privalumą – jie paprastesni ir juos daug lengviau sumažinti. Tokiu būdu perspektyvoje tokios mikroschemos leis sumažinti komponentų kainas.