Japonijos mokslininkai ir inžinieriai toliau stebina savo išradimais. Technologijų pažanga garsėjantis šalis šią savaitę pristatė naujausią aparatą – skraidantį rutulį su kamera.
Mokslinės fantastikos klasikiniame filme „Star Wars: A New Hope“ yra scena, kurioje Luke Skywalkeris mokosi ant mažo ore sklandančio rutulio, kuris gali greitai judėti į bet kurią pusę. Dabar Japonų gynybos ministerija sukonstravo labai panašų dalyką, kurį vadina „Spheric flying machine“ (angl.: skraidantis rutulys, skraidanti rutuliška mašina ir pan).
„Spheric flying machine“ valdoma pulteliu, yra šiek tiek daugiau negu metro skersmens, sveria vos 350 g ir yra varoma kelių skirtingų propelerių ir sparnų, kurie padeda išsilaikyti ore ir suteikia jėgos judėti net 60 km/h greičiu.
Japonų ministerijos atstovai pristatė naująjį išradimą šią savaitę vykusioje „DigiInfo Expo“ konferencijoje. Pasak jų, rutulį į orą pakelia ir ant žemes leidžia propeleriai, o valdyti ir skraidyti padeda sparnai. „Spheric flying machine“ paslaptis slypi net 3 giroskopiniuose davikliuose, kurie automatiškai tinkamai judėti tiek tiek kylant ir leidžiantis, tiek būnant ore. Įrenginyje taip pat įtaisyta kamera.
Japonų gynybos ministerija tokį skraidantį robotą sukūrė kaip pagalbą problemų sprendimui. Panašų skraidantį aparatą ministerija jau buvo sukūrusi. Jis turėjo stovėti vertikaliai, o skraidyti horizontaliai, tačiau bandymas nebuvo vykęs. Inžinieriai tada nusprendė, kad geriausias sprendimas – skraidantis rutulys.
„Dėl savo sferinis pavidalas padės aparatui padės pasiekti vietas, kurių anksčiau negalėjome pasiekti iš oro ir laisvai judėti žeme“, – sakė ministerijos atstovas.
Ministerija nepraneša, ar tokį aparatą bus galima rasti prekyboje, tačiau manoma, kad patrauklus dizainas buvo sukurtas dar ir tam, kad pritrauktų pirkėjus. Jo kaina, spėjama, turėtų būti apie 3,5 tūkst. litų. Technologijų specialistai juokauja, kad Luke Skywalkerio fanai dar turės šiek tiek palaukti, kol galės mokytis Jedi meno.
Nors aparatas atrodo patraukliai, skeptikai teigia, kad jis greičiausiai buvo sukurtas ne kam kitam, o žmonių sekimui.