Izraelio mokslininkai priartėjo prie dirbtinio intelekto sukūrimo, rašo meddaily.ru. Jie įsodino kompiuterines smegenis į gyvą organizmą ir sukūrė žiurkę robotą.
Iš pradžių jie sukūrė mažas smegenėles, paskui persodino jas smegenų traumą patyrusiam graužikui. Gyvūnas pasveiko, visos funkcijos atsistatė. Analogiškos technologijos ateityje gali išgelbėti ir žmones po insulto ar tiesiog pagydyti su amžiumi atsirandančius smegenų pakitimus.
Žinoma, kad smegenėlės sudarytos iš kompiuterinės schemos, elektrodais susietos su žiurkės smegenimis. Smegenėlės atsakingos už judesių koordinavimą, todėl schemą užprogramavo, kad ji gautų iš kūno sensorinius duomenis. Schema integruoja informaciją ir siunčia signalus į galvos smegenų kamieną ir į visą kūną.
Norėdami išbandyti schemą, mokslininkai padarė taip, kad išgirdusi kokį garsą žiurkė sumirksėtų. Atjungus schemą gyvūnas nebegalėdavo kontroliuoti elgesio. Taigi įmanoma užfiksuoti informaciją iš smegenų, ją išanalizuoti taip, kaip tai vyksta biologinėje sistemoje, ir vėl siųsti į smegenis.