George Mason universiteto mokslininkai atrado, kad Saulės magnetines audras sukelia milžiniškos magnetinės kilpos. Mokslininkai skelbia, kad jų tikslas surasti būdą, kaip nuo magnetinių audrų apsaugoti Žemę.
Tyrimas parodė, kad kilpos yra susisukusios magnetinės linijos, kurios sukuria stiprų elektros krūvį, dėl kurio kyla Saulės magnetinės audros. Profesorius Jie Zhango ir jo studentas Xin Chengo atradimą atliko naudojant NASA Saulės dinaminę observatoriją „SDO“.
Jau anksčiau buvo manoma, kad magnetinės kilpos Saulėje sukelia magnetines audras, tačiau nebuvo aišku, kaip greitai jos juda. NASA „AIA“ teleskopu J. Zhangui pavyko nustatyti, kurioje Saulės vietoje kilpos susiformuoja. „AIA“ teleskopas fiksuoja Saulės vaizdą kas 10 sekundžių 24 valandas per parą.
J. Zhangas sako: „Atlikęs atidžius Saulės stebėjimus drąsiai galiu nutraukti daugybę metų trukusius debatus ir patvirtinti, kad magnetinės kilpos tikrai sukelia magnetines audras Saulėje.“
Saulės magnetinės audros į paviršių išstumia milijardus tonų plazmos. Tokie plazmos debesys pasižymi ypač stipriu magnetiniu lauku. Kai magnetinis laukas per tris dienas pasiekia Žemę, jis pradeda kauptis Žemės magnetosferoje.
Magnetosfera yra tarsi apsauginis sluoksnis, saugantis mus nuo pavojingų Saulės spindulių. Didelės Saulės magnetinės audros sutrikdo įvairių Žemės technologijų darbą. J. Zhangas teigia, kad tolimesni jo tyrimai padės sumažinti Žemės patiriamą žalą dėl Saulėje vykstančių magnetinių audrų.
Jis sako: „Šių procesų suvokimas neabejotinai leis nustatyti tikslų magnetinių audrų pradžios laiką. Negalime visiškai apsisaugoti nuo Saulėje vykstančių magnetinių audrų, kaip negalime išvengti ugnikalnių išsiveržimų ir žemės drebėjimų. Turėdami pakankamai informacijos apie magnetines audras, žalą galėsime sumažinti iki minimumo.“