Mokslininkai sukūrė visiškai naują plastiko rūšį, galinčią žymiai įtakoti mobiliąją pramonę. Esminiu naujos medžiagos išskirtinumu yra jos gebėjimas atstatyti savo struktūrą, esant mechaniniams pažeidimams.
Šis savaime atsistatantis plastikas – tai mokslininkų iš JAV ir Šveicarijos bendro darbo produktas. Šis polimeras sugeba „užgydyti“ įbrėžimus, esant intensyviam ultravioletiniam apšvietimui.
Vienas iš šio tyrimo vadovų, profesiorius Stuartas Rovanas teigė, kad jų darbo grupės sukurtas polimeras turi Napoleono kompleksą: jo molekulės yra santykinai nedidelės, tačiau išnaudoja tokį didelių molekulių privalumą kaip silpni tarpmolekuliniai ryšiai.
Sukurdami šį polimerą mokslininkai naudojo supramolekulinę surinkimo technologiją. Jos pagrindą sudaro tokio pat pavadinimo chemijos sritis, kuri naudoja tarpmolekulinę (nekovalentinę) tarpusavio sąveiką tam, kad iš molekulių sukurtų sudėtingas struktūras. Skirtingai nuo tradicinių polimerų, kurie sudaryti iš ilgų molekulių su didelę branduolių mase grandinių, tyrimuose naudotoms molekulėms būdinga mažesni matmenys ir svoris, todėl jos turi kiek kitas savybes. Šiuo konkrečiu atveju mokslininkams pavyko panaudoti metalų jonus kaip molekulinius klijus, kurie pašalina struktūrų pažeidimus.
Buvo atlikta eilė bandymų, kurių metu naujai sukurta medžiaga be jokių problemų atstatė savo išorinę išvaizdą net po kelių tos pačios vietos pažeidimų. Polimeras, kaip teigia mokslininkai, turi labai didelį komercinį potencialą. Pirmiausia tai susiję su mobilių įrenginių rinka, kurie dėl įbrėžimų ir kitų mechaninių pažeidimų labai greitai praranda savo prekinę išvaizdą.
Mokslininkų darbas šiuo metu vis dar tęsiamas. Dabar jie testuoja įvairias medžiagas tam, kad surastų geriausią mechaninių savybių ir sugebėjimo atsistatyti derinį.