Greitu metu prekyboje pasirodys apatiniai, apsaugantys lėktuvo keleivių genitalijų zoną, rentgeno spinduliais skenuojant visą kūną. 54 metų amžiaus išradėjas Steve Bradshaw sukūrė apsauginius apatinius ir liemenes vyrams ir moterims. Šių apatinių drabužių sudėtyje yra retų metalų ir stiklo.
Kai kuriuose oro uostose vis dažniau taikomos sugriežtintos saugumo priemonės ir lėktuvo keleiviai yra skenuojami rentgeno spinduliais. Taip siekiama apsisaugoti nuo teroristų, su savimi gabenančių sprogmenų ar ginklų.
Išradėją įkvėpė atsitikimas, kai praėjusiais metais jis buvo apklausiamas ginkluotų pareigūnų ir todėl nespėjo į skrydį, nes Mančesterio oro uoste atsisakė atlikti kūno skenavimą rentgeno spinduliais.
Vyras nenuskrido į Madeirą, Portugalijoje, nes apsaugos darbuotojams pasakė, kad jų technologijos pažeidžia jo teisę į privatumą. S. Bradshaw sako: „Mano sukurti apatiniai apsaugos žmonių intymias vietas, nuo skenavimo rentgeno spinduliais.
Jų sudėtyje yra aliuminio, stiklo, sulfato ir kitokių medžiagų. Aš 35 metus dirbau spausdinimo sferoje, todėl žinau kokios rašalo ir dažų rūšys atspindi rentgeno spindulius.
Manau, kad šis išradimas yra kompromisas – apsaugos darbuotojams bus matyti visi pašaliniai objektai, tačiau keleivių intymios vietos liks uždengtos.“
Kai kuriuose Anglijos oro uostose keleiviai atsitiktine tvarka atrenkami, kad praeitų kūno skenavimo procedūrą. Ši patikra neprieštarauja Didžiosios Britanijos įstatymams.
Išradėjas jau kreipėsi į Transporto departamentą, kad jo išradimas būtų patvirtintas ir būtų galima pradėti jo prekybą. Transporto departamento atstovai susilaiko nuo komentarų apie šį išradimą ir nesako kaip į apatinius reaguotų oro uostų apsaugos darbuotojai.
Atstovė spaudai sakė: „Kūno skeneriai nerodo intymių vietų taip, kad jos būtų atpažįstamos ir aiškiai matomos. Šie įrenginiai sukurti, kad užtikrintų keleivių saugumą.“
Profesorius Nickas Bowringas iš Mančesterio universiteto mano, kad šis išradimas naudingas ir efektyvus. Jis sako: „Tokiuose apatiniuose yra medžiagų, kurios atspindi rentgeno spindulius.
Manau, kad išradimas turėtų būti deramai įvertintas valdžios organų. Kita vertus, intymios žmonių vietos apsaugos darbuotojų kompiuterių ekranuose tiesiog galėtų būti pridengiamos ir cenzūruojamos. Taip nereikėtų jokių apsauginių apatinių“.