NASA, norėdama apsaugoti palydovus nuo kosmoso šiukšlių, svarsto galimybę jas naikinti naudojant lazerius. Svarstoma, kad šiam procesui pasitarnautų lazeriai panašūs į tuos, kurie naudojami automobilių gamyklose suvirinimo darbams. Tokiais lazeriais orbitoje esantys palydovai „pastumtų“ arba visai sunaikintų į juos artėjančias šiukšles.
Kosmose esančios šiukšlės yra senų palydovų ir raketų dalys, kurios skriedamos gali atsitrenkti į Tarptautinę Kosminę Stotį arba kitus palydovus ir juos apgadinti.
Šiukšlių naikinimas lazeriu taip pat padėtų išvengti taip vadinamo „Keslerio sindromo“ – situacijos, kai orbitoje bus tiek kosminių šiukšlių, kad iš Žemės planetos saugiai nebegalės pakilti kosminiai laivai. Tokia situaciją NASA nuspėjo dar prieš 30 metų, tačiau sprendimo paieškų imtasi tik dabar.
NASA mokslininkas Jamesas Masonas teigia, kad lazeriu pakreipiant kosmoso šiukšlių skriejimo trajektoriją, būtų galima laikinai išspręsti problemą.
Mokslininkas sako, kad teoriškai lazerio spindulyje esantys fotonai tinkamoje situacijoje galėtų pastumti nedidelius kosminių šiukšlių objektus, arba juos sustabdyti.
NASA pranešė, kad projektas kainuotų tik 800 tūkstančių JAV dolerių, tačiau skeptikai teigia, kad toks projektas atsieitų mažiausiai 10 milijonų.
Šiuo metu orbitoje yra daugiau nei 370 tūkstančių kosminių šiukšlių. Dalis jų yra nuolatos stebimos NASA specialistų. Paskutinis rimtas incidentas, kurio kaltininkės buvo kosminės šiukšlės, įvyko 2009 m., kai susidūrė palydovai „Iridium 33“ ir „Kosmos 2251“.