NASA vienu savo erdvėlaivių praskrido visiškai arti kometos. Erdvėlaivis „Stardust“ praskrido nedideliu vos 181 kilometrų atstumu nuo kometos „Tempel 1“.
Mokslininkai sakė, kad misijos, vykusios už 338 milijonų kilometrų nuo Žemės, tikslas yra išsiaiškinti, kaip pasikeitė kometos paviršius nuo 2005-ųjų.
Tais metais NASA kosminis aparatas „Deep Impact“ pralėkė pro ją ir į kometos paviršių paleido specialų smūginį zondą, palikusį joje kraterio formos žymę.
NASA pranešė, kad misija buvo sėkmingai. Erdvėlaiviui pavyko užfiksuoti 72 didelės raiškos „Tempel 1“ nuotraukas. „Stardust“ priartėjo prie kometos daug arčiau nei buvo apskaičiavę mokslininkai.
Mokslininkus domina kometos, nes jos gali suteikti vertingos informacijos, kaip susiformavo Saulė ir planetos. Manoma, kad jų sudėtyje yra pirmykščių medžiagų,
kurių amžius siekia Saulės sistemos susidarymo laikus, apie 4,5 milijardus metų. Kometos paviršius taip pat turėtų parodyti, ar kometos paviršius per šešerius metus buvo paveiktas asteroidų atsitrenkimų.
„Tempel“ dabar praskriejo pro Merkurijų ir juda link Jupiterio.
Profesorius R. Veverka sakė: „Tikimės pamatyti kiek ir kaip pasikeitė kometa. Naudodamiesi jau turimais rezultatais, galėsime atskleisti faktų apie kometos praeitį“.