Mokslininkai teigia, kad smegenų stimuliavimas elektros srove gali padėti žmonėms išspręsti sudėtingas užduotis, informuoja telegraph.co.uk.
Australijos mokslininkai nustatė, kad savanoriai, kuriems buvo atliktas smegenų priekinių smilkininių skilčių stimuliavimas elektra, turi trigubai didesnę tikimybę išspręsti nežinomą galvosūkį lyginant su tais, kurių smegenys nebuvo paveikti elektra.
Richardas Chi ir Allanas Snyderis iš Sidnėjaus universiteto Proto tyrimų centro teigia, kad elektros srovė gali suteikti žmonėms įkvėpimo blyksnį, jaučiant spaudimą. Mokslininkų teigimu, neretai žmonėms yra sunku būti kūrybiškais, nes jie ir toliau naudoja senus įpročius, kurie anksčiau nebuvo sėkmingi.
Vis dėlto, mokslininkai tiki, kad elektros srovė gali stimuliuoti smegenų dalis, kurios padeda mums išspręsti užduotis ir padrąsina mus būti kūrybingesnius. Pasak mokslininkų, „transkranijinės tiesioginės stimuliacijos elektros srovės“ panaudojimas pakeičia smegenų ląstelių populiacijų veiklą, paveikdamas dešinės ir kairės smegenų dalių varžybas.
Mokslininkai aiškina, kad kairiosios priekinės smilkininės skilties veiklos slopinimas gali lemti mažiau išankstinių nuostatų paveiktą mąstymą. O dešinės priekinės smilkininės skilties veiklos paskatinimas gali padidinti įžvalgą ir įkvėpimą.
Mokslininkų tyrimo išvados buvo paskelbtos žurnale „Plos One“.