Vasario 2 dieną NASA atskleidė naujus „Kepler“ misijos duomenis, kurių dėka ženkliai išaugo skaičius planetų, kuriose gali egzistuoti gyvybė. Taip pat galimai identifikuota nemažai Žemės dydžio planetų. Pranešama, kad 54 iš šių naujai surastų planetų gali turėti gyvybę. Duomenys paremti stebėjimais, atliktais tarp 2009 metų gegužės 2 d. ir rugsėjo 17 d.
Iki šiol surasta maždaug 500 egzolpanetų, tačiau šis skaičius gali padvigubėti, jei bus patvirtinta, kad „Kepler“ atrastos planetos iš tiesų egzistuoja. Tarp 1200 naujai atrastų objektų, „Kepler“ atrado 68 Žemės dydžio planetas ir 54 planetas, esančias gyvybės zonoje – srityje, kurioje esančios planetos paviršiuje gali egzistuoti skystas vanduo. Penkios iš naujai atrastų kandidačių į planetas kartų yra Žemės dydžio ir gyvybės zonoje.
Nauji duomenys rodo, kad mažesnių planetų ir planetų sistemų gali būti daug daugiau, nei buvo galvota. Šios mažos planetos ir jų sistemos gali padėti išsiaiškinti daug neaiškių planetų susiformavimo aspektų. Visos mūsų žinios apie planetų sistemų susiformavimą yra paremtos Saulės sistema. Kuo daugiau ir tikslesnių duomenų turėsime apie kitas sistemas, tuo daugiau galėsime sužinoti apie planetų susiformavimą, judėjimą, migraciją.
„Kepler“ erdvėlaivis yra pirmoji NASA misija, kurios pagalba galima aptikti Žemės dydžio planetas arti arba jau esančias gyvybės zonoje.