Mokslininkai teigia, kad geriausias būdas įsisavinti naujai įgytas žinias yra miegas. „Nature Neuroscience“ žurnale publikuotas tyrimas aprašo sudėtingus smegenų procesus, per kuriuos smegenyse yra išsaugoma naujai gauta informacija.
Nauji prisiminimai yra saugojami smegenų dalyje hipokampe, tačiau jie ten „apsigyvena“ ne iš karto. Jau anksčiau buvo žinoma, kad atkurti prisiminimus ir informaciją iš karto po jų patyrimo ar išmokimo yra sudėtinga.
Profesorius Bjornas Radchas iš Liubeko universiteto kartu su trimis kolegomis nusprendė įsitikinti, ar informacija įsisavinama lengviau, jei žmogus pamiega. 24 savanoriai buvo paprašyti įsiminti 15 porų kortų, kuriuose pavaizduoti gyvūnai ir buities daiktai. Po keturiolikos minučių 12 savanorių buvo paprašyti įsiminti antrą grupę kortų. O likusiems 12 savanorių buvo leista trumpai nusnūsti ir tik po to buvo pateikta antroji užduotis. Tyrimo rezultatai parodė, kad grupė, kuri pamiegojo, atsiminė vidutiniškai 85 procentus kortuose pavaizduotų paveiksliukų, o ta, kuri nemiegojo, tik 60 procentų.
Profesorė Susanne Diekelmann sako: „Paaiškėjo, kad atminties ir prisiminimų aktyvavimas gali būti skirtingas: savanoriai kurie miegojo informaciją įsisavino ir atgamino lengviau, nei tie, kurie nemiegojo. Manome, kad smegenys naują informaciją įrašo į hipokampą per 40 miego minučių. Tokiu būdu išsaugota informacija nėra apkraunama nauja ir ji yra lengviau prisimenama“.
S. Diekelmann mano, kad trumpi miego intervalai gali labai padėti mokantis naujų dalykų arba užsienio kalbų. Šie atradimai turėtų padėti ligoniams, kurie patyrė trauminį stresą. Mokslininkė tiki, kad atsižvelgus į miego teikiamas galimybes, galima sukurti specialius metodus, leisiančius tokiems ligoniams lengviau prisiminti pamirštus dalykus.