Japonijos mokslininkai tirs, kaip naudojant palydovus, pagaminti saulės energiją kosmose, informuoja telegraph.co.uk. Šį pavasarį prasidėsiantis tyrimas pagrindinį dėmesį skirs elektros gamybai iš kosmose esančios saulės šviesos, paverčiant energiją mikrobangomis ir išsiunčiant jas atgal į Žemę.
Japonijos aerokosminių tyrimų agentūra, „Mitsubishi Electric Corp“ ir Kioto universitetas yra tarp garsių Japonijos organizacijų, bendrai vykdančių saulės energijos gamybos tyrimą.
Tyrimas bus atliekamas simuliacinėje kosminėje erdvėje Kioto universitete, kur mokslininkai bandys paversti stiprią elektros srovę mikrobangomis ir perduoti jas 10 jardų (apie 9,14 m) atstumu.
Eksperimentas yra didelis žingsnis saulės energijos gamybos kosmose link. Manoma, kad dėl saulės šviesos intensyvumo ir debesų nebuvimo tai bus dešimt kartų efektyviau nei ekvivalentiška jos gamyba Žemėje.
„Kyodo New“ praneša, kad, jei eksperimentai bus sėkmingi, mokslininkai tikisi paleisti saulės energiją gaminančią bandomąją palydovo sistemą jau 2016 m.