Žinoma mokslininkė teigia, kad nors „Facebook“ ir „Twitter“ yra vadinami socialiniais tinklais, iš tiesų juos galima būtų vertinti kaip sukeliančius priešingą efektą.
Profesorė Sherry Turkle teigia, kad socialiniai tinklai užvaldo mūsų gyvenimą, paverčia mus labiau izoliuotais ir verčia prarasti žmogiškus kontaktus. Ji netgi pavadino socialinius tinklus šiuolaikine beprotybe.
S. Turkle tvirtina, kad nors socialiniai tinklai ir sukuria iliuziją, kad jais naudodamiesi galime geriau bendrauti, iš tiesų šios technologijos izoliuoja mus nuo tikrų žmogiškų santykių, o kibernetinė realybė tėra pigus tikrosios realybės pakaitalas. Šiuos teiginius ji išsakė savo naujoje knygoje „Alone Together“, skelbia dailymail.co.uk.
Profesorės teiginiai tapo dar vienu JAV mokslininkų bandymu įtikinti žmones, kad jie mažiau naudotųsi tokiais socialiniai tinklais kaip „Twitter“ ar „Facebook“.
Nemažai kitų žymių JAV tyrinėtojų pastaruoju metu paskelbė publikacijų, kuriose siekė atkreipti žmonių dėmesį į socialinių tinklų daromą žalą. Profesorius Williamas Kistas pateikė pavyzdį apie 42 metų Simone Back, kuri Kalėdų dieną tinkle „Facebook“ paskelbė ketinanti nusižudyti. Nė vienas iš jos 1 058 „draugų“ nesikreipė pagalbos į medikus ar policiją, o tik toliau bendravo socialiniame tinkle.