Technologija, kuri jau naudojama gydant Parkinsono ligą, naudoja laidus ir baterijos šaltinį, kuriais stimuliuojamos giliai esančios smegenų dalys siunčiant į jas elektros srovę. Ši technologija gali ne tik padėti depresija sergantiems pacientams, bet ji gali taip pat būti naudinga gydant persekiojimo manija sergančius pacientus.
Helen Mayberg iš Emorio Universiteto medicinos mokyklos pirmoji pradėjo tirti giliųjų smegenų sluoksnių stimuliavimą gydant depresiją prieš 15 metų. Tirdama gilia depresija sergančių žmonių, kuriems nepadėjo vaistai, psichoterapija ar kiti taikyti gydymo būdai, skenogramas, ji nustatė, kad jų smegenyse buvo fiksuojama aktyvi veikla tam tikroje smegenų zonoje, esančioje limbinėje sistemoje, kuri yra siejama su žmogaus nuotaika. Šie žmonės taip pat pasižymėjo mažesniu nei paprastai aktyvumu priekinėje smegenų skiltyje, tai manoma, buvo susiję su neįprastai aktyvia veikla limbinės sistemos dalyje, kurią profesorė Helen Mayberg vadina zona 25. Šios zonos stimuliavimas elektros srovėmis turėtų subalansuoti smegenų veiklą ir palengvinti depresiją.
Prietaisą, kurį ji naudojo, sudaro degtukų dėžutės dydžio baterija maitinamas generatorius, kuris patalpinamas krūtinėje, labai panašiai kaip širdies stimuliatorius, ir skleidžia elektros sroves. Srovės yra perduodamos į pageidaujamą gilią smegenų zoną mažyčiais laideliais, išvedžiotais po oda bet kurioje kaklo pusėje. Jos komanda implantavo įrenginį naudodama vietinę nejautrą šešiems pacientams, kurie sirgo gilia, gydymui nepasiduodančia depresija.
Po metų keturi pacientai teigė, kad pastebėjo didžiulius savo nuotaikos pagerėjimus be jokio pašalinio poveikio. Smegenų skenogramos rodo, kad dabar jų smegenys mažiau aktyvios 25 zonoje ir aktyvesės priekinėje skiltyje. Viena pacientė teigė, kad jai staiga palengvėjo. O technologija buvo taikoma sunkiausiai sergantiems, tai nebuvo žmonės, kuriems tiesiog pasitaikė bloga diena. Apie dešimt procentų žmonių per gyvenimą patiria depresiją. Įprastas gydymas yra neveiksmingas beveik dešimčiai procentų iš šių atvejų. Būtent šiems pacientams ir galėtų padėti smegenų stimuliatorius.