Norėdami suprasti sudėtingus žmogaus smegenyse vykstančius procesus, kurie paskatina žalingų įpročių atsiradimą, kai kurie mokslininkai grįžo prie bičių. Bičių ir žmonių smegenys nėra panašios, tačiau tai, kaip bitės reaguoja į tam tikrą atlygį, pavyzdžiui, maistą, gali mokslininkams daug pasakyti apie tai, kaip veikia primityvios mūsų smegenų dalys, kurios pripratina mus prie tabako, alkoholio ar kitų narkotinių medžiagų. Ši smegenų zona turi tokią stiprią įtaką žmonių ir kitų gyvūnų elgesiui, kad žiurkė gali nepailsdama dirbti, kai elektrodais stimuliuojama ši jos smegenų zona, ir pamiršti maistą, o galiausia netgi mirti iš bado.
Neurobiologija ir evoliucijos teorija, kuri sudaro smegenų grandinės, kuri apdoroja informaciją, pagrindą, yra pagrindinės Terrence Sejnowski tyrimų kryptys. Jo teigimu, neurobiologai geriau suvokia žalingus žmonių įpročius tirdami paprastesnes smegenis, pavyzdžiui, priklausiančias bitėms. Bitės išmoksta nusileisti ant tam tikros spalvos plytelių po to, kai vos vieną kartą yra apdovanojamos vandeniu su cukrumi už nusileidimą ant tokios plytelės. Vienintelė nervinė ląstelė bitės smegenyse yra atsakinga už sprendimą, ar iš juslių gaunama informacija leidžia nuspėti cukrinį apdovanojimą ir siunčia signalus raumenims imtis tam tikrų veiksmų, kad gautų tą apdovanojimą.
Kompiuterinis modelis, paruoštas pagal tai, kaip bitė apdoroja ir atsako į informaciją apie apdovanojimą, gali būti vėliau taikomas tyrimams apie žmonių priimamus sprendimus apie apdovanojimus.