Mokslininkai perspėja, kad trimatė televizija ir kinas gali sutrikdyti smegenų veiklą, sukelti akių įtampą, galvos skausmą ir pykinimą, informuoja „Daily Mail“.
Ir kuo žmogus yra arčiau ekrano, tuo blogiau gali pasidaryti. Dėl to trimatė televizija gali kelti daugiau problemų nei kinas.
Studijos rodo, jog net iki 20 proc. žiūrovų dėl trimačių vaizdų televizijoje gali pajusti šleikštulį ir apsivemti.
Viename eksperimente mokslininkai iš Eindhoveno universiteto Nyderlanduose paprašė 39 žmonių, žiūrėjusių trimačius vaizdus, perskaityti tekstą ekrane iš trijų metrų atstumo.
Septyni asmenys iš grupės patyrė tokius simptomus, privedančius prie pykinimo – dvejinimąsi akyse ir akių įtempimą.
Anksčiau šiais metais Didžiosios Britanijos Karališkasis oftalmologijos koledžas ir Optometrikų ir optikų asociacija pareiškė, jog reikia atlikti daugiau tyrimų dėl ilgalaikio 3D poveikio sveikatai, tačiau kartu pastebėjo, jog trumpalaikės pasekmės yra aiškiai matomos.
Pirkėjai galės rinktis iš dvejų trimačių televizorių tipų, kurie dėl skirtingo vaizdų rodymo būdo vadinami „aktyviais“ ir „pasyviais“.
„Aktyvus“ televizorius kainuos pigiau, tačiau jam reikės specialių žiūrėjimo akinių.
Esminė trimatės televizijos idėja ta, kad televizorius rodo seriją staigia besikeičiančių vaizdų, kurie šokinėja nuo kairės prie dešinės akies ir atvirkščiai.
Viskas vyksta tokiu greičiu, jog žiūrovas netgi nepastebi, jog tai apskritai vyksta.