Šioje nuotraukoje užfiksuota kažkas panašaus į didelę degančią gyvatę, šliaužiančią aplink Saulę, praneša dailymail.co.uk.
NASA Saulės dinamikos observatorijos užfiksuotas Saulės žybsnis driekiasi šimtus tūkstančių mylių jos pietinės pusėje.
Deganti juosta, vadinama Saulės žybsniu, yra daugiau nei 435000 mylių (700065 kilometrų) ilgio – dvigubai ilgesnė, nei atstumas tarp Žemės ir Mėnulio.
Saulės gijos – tai aplink Saulės paviršių esančios tankios dujos, atsirandančios iš jos ypatingai karštos išorės atmosferos, vadinamos Saulės žiedu. Jos atrodo kaip ilgos plazmos gijos, kurios kartais staigiai išsiveržia.
„Gyvatė“ yra tamsesnė nei Saulė, nes ji yra šaltesnė už Saulės žiedą. Šis išsiveržimas gali paveikti Žemę.
Rugpjūčio mėnesį galėjome stebėti šiaurės pašvaistę, kai Saulės žybsnis ir magnetinės gijos skleidė elektra įkrautas daleles.
Mokslininkai teigia, kad ši nauja gija gali atitrūkti nuo Saulės ir suformuoti Saulės audrą, arba ji gali susilieti vėl su Saule.
Portale „Spaceweather.com“ Tonis Philipsas parašė: „Gija turi kelis pasirinkimus: ramiai grįžti į Saulę arba atsiskirti nuo jos.“
Ir nors šis išsiveržimas ir nėra nukreiptas Žemės link, tačiau gali būti gražus reginys, kai karštos plazmos atplaišos pasieks juodą erdvę aplink Žemę.