Daugelis mokslininkų tikisi, kad tai bus vienas iš didžiausių šio amžiaus mokslinių pasiekimų. Britas profesorius tai pasakojo stovėdamas Vokietijoje, prie vienos fermos Žemutinėje Saksonijoje. Įdomiausias dalykas buvo mokslininkui tiesiai po kojomis. Iš pradžių tai atrodo panašu į apverstą kiaulių penėtuvę, padengtą gofruotomis metalo plokštėmis, bet tik tol, kol pastebima, kad šios penėtuvės ilgis yra šimtai metrų. Metalinės plokštės dengia griovį, kuriame yra vakuuminis vamzdis, būtinas eksperimentui, kuris, J.Hougho manymu, galų gale padės aptikti bemaž sunkiausiai pastebimą astrofizikos reiškinį – gravitacijos bangas.
Tai bus labai svarbus įvykis dėl dviejų priežasčių: tai bus dar vienas patvirtinimas, kad Einšteino bendroji reliatyvumo teorija yra teisinga, o taip pat jis atvers duris naujo tipo astronomijai, leisiančiai mums iš vidaus pažvelgti į pačius audringiausius Visatos įvykius. Naujo tipo astronomijai reikalingas ir naujo tipo „teleskopas". Šio teleskopo pavadinimas – „GEO 600“. Teleskopo išvaizda – apgaulinga. Nepažymėtose sidabro spalvos trobelėse yra pati moderniausia elektronika ir ypatingai galingas lazeris. O be to, yra jau minėtas griovys – iš tiesų grioviai yra du, tarpusavy jie sudaro statų kampą, o jų ilgis viršija pusę kilometro. Grioviuose esantys vakuuminiai vamzdžiai baigiasi super-lygiais veidrodžiais, pakabintais ant gryno stiklo lynų, besidriekiančių nuo svyravimus slopinančių rėmų.
Tai – iki kraštutinumo tiksli inžinerija. Bet, tikintis aptikti gravitacines bangas, mažesnis tikslumas mokslininkų netenkintų. Skirtingai nei elektromagnetinės bangos – tradiciniais teleskopais matoma šviesa – gravitacinės bangos yra neįtikėtinai silpnos. Jei tokia banga pereitų per jūsų kūną, tai ji pakaitomis ištemptų jūsų erdvę viename matavime bei suspaustų jį kitame – bet šie pasikeitimai būtų fantastiškai maži. Modeliuojant nustatyta, kad naudojant LISA turėtų būti įmanoma pastebėti Didžiojo sprogimo spinduliavimo liekanas. Tokiu būdu mokslui būtų suteikta galimybė tirti pirmuosius būties momentus, o galbūt netgi paderinti kai kurias prieštaringas teorijas apie Didįjį sprogimą.