Astronomas jau prieš dvejus metus užfiksavo paslaptingus šviesos blyksnius, sklindančius iš tos pusės, kur neseniai buvo rasta į Žemę panaši planeta, praneša „Daily Mail“.
Vakarų Sidnėjaus universiteto mokslininkas dr. Ragbiras Bhathalas šį keistą signalą užfiksavo 2008 m. gruodžio mėn. – gerokai anksčiau, nei buvo paskelbta, kad žvaigždės Gliese 581 orbitoje skrieja planetos, tinkamos gyvybei.
Dr. R. Bhathalas yra SETI (angl. Search for Extra-Terrestrial Intelligence – nežemiško intelekto paieška) – organizacijos, kuri ieško nežemiško intelekto, Australijos padalinio narys. Jis stebėjo dangaus skliautą ir pastebėjo įtartiną signalą galaktikos, kurioje yra naujai atrasta Gliese 581g, srityje.
Šis nepaprastas sutapimas suteikia dar daugiau paslaptingumo paskelbtai naujienai, kad astronomai sistemoje atrado dar vieną planetą – Gliese 581g, panašiausią į Žemę iš visų iki šiol rastų planetų.
Dr. R. Bhathalas apie savo atradimą pranešė praėjus keliems mėnesiams po to, kai mokslininkai paskelbė, kad rado panašią planetą, skriejančią aplink žvaigždę, esančią už 20 šviesmečių. Ši planeta buvo pavadinta Gliese 581e.
Paklaustas apie naujai atrastą planetą, dr. R. Bhathalas prisipažino, kad labai džiaugiasi šiuo atradimu.
Jis pasakė: „Kai tik būna giedra naktis, aš einu į observatoriją ir stebiu kosminius objektus. Žiūrėdamas į vieną šių objektų aš ir pastebėjau signalą.“
„Žinote, tai mane labai nudžiugino. Tad turėjau jį išanalizuoti. Mes turime specialią programinę įrangą, skirtą signalų analizei, nes žiūrėdami į kosminius objektus per mūsų turimą įrangą, matome ir daug pašalinių dalykų.“
Jis tęsė: „Aptikome šį labai ryškų signalą, kažką panašaus į lazerio spindulį, būtent tokio ir ieškojome – labai aštraus smaigo. Ir būtent tai mes ir radome.“
Praėjus keliems mėnesiams nuo atradimo, dr. R. Bhathalas dar kartą patikrino dangaus skliautą ieškodamas antro signalo, nes norėjo patikrinti, ar tai nebuvo tiesiog jo įrangos netikslumas, tačiau nieko neaptiko.