Šiandien sukanka lygiai šimtas parų nuo tada, kai šeši savanoriai pradėjo dalyvauti eksperimente „Marsas-500“.
Kaip praneša eksperimento techninis direktorius Eugenijos Deminas, visi marsonautai jaučiasi gerai ir neišreiškia pageidavimo pasitraukti iš projekto.
Eksperimentinis projektas „Marsas-500“, kurio metu modeliuojamas skrydis į Raudonąją planetą, prasidėjo birželio 3 d. Šeši savanoriai 520 parų turi būti atskirti nuo išorinio pasaulio ir eiti tarpplanetinio kosminio laivo komandos narių pareigas.
Eksperimentas vyksta Rusijos Medicininių-biologinių problemų institute. Projektas vyksta trim etapais: 250 parų trunkantis skrydis iš Žemės į Marsą, 30 dienų Marso paviršiuje ir 240 dienų trukmės skrydis namo.
Po 250 skrydžio dienų ekipažas išsiskirstys: trys žmonės išsilaipins Raudonosios planetos paviršiuje, o kiti trys – lauks sugrįžtančių draugų orbitoje šalia Marso.
Projekto „Marsas-500“ tikslas – įgauti patirties ruošiantis realiam žmogaus skrydžiui į Marsą. Atliekami tyrimai leis įvertinti izoliacijos, uždaros erdvės ir streso įtaką žmogaus psichologiniams ir fiziologiniams aspektams, kaip miego kokybė, nuotaika, hormonų svyravimai, imunitetas ir maisto raciono efektyvumas.