Jungtinių Valstijų Nacionalinė kosmoso ir aeronautikos agentūra (NASA) pradėjo ruoštis svarbiai ekspedicijai į Saulę. „Solar Probe Plus“ pavadintas projektas numato kosminio zondo siuntimą tirti mūsų žvaigždei iš paties artimiausio kosmonautikos istorijoje atstumo – 6,4 mln. kilometrų, praneša Newsru.com.
NASA informavo, kad mokslinis aparatas savo misiją pradės „ne anksčiau nei 2018 m.“. Ši ekspedicija vadinama beprecedente.
Automobilio dydžio zondas turėtų patekti į viršutinį Saulės atmosferos sluoksnį ir tokiu būdu įgyti galimybę ištirti tam tikrus objektus ir procesus, kurių iki šiol negalėjo tirti joks kitas kosminis įrenginys.
„Solar Probe Plus“ projekto kontekste įgyvendinimui atrinkti eksperimentai, turintys padėti išspręsti du kertinius saulės fizikos klausimus. Kodėl išorinė atmosfera švietė gerokai ryškiau nei jos matomas paviršius ir dėl ko kyla saulės audros, turinčios poveikį Žemei ir mūsų Saulės sistemai?“ – akcentavo vieno iš NASA departamentų vadovas Dickas Fisheris.
Nuspręsta patį zondą aprūpinti iš kompozitinių medžiagų sukurtu skydu, kuris gali atlaikyti iki 1398,8 laipsnių pagal Celsijų karštį ir stiprų rentgeno bangų spinduliavimą. Aparato konstrukcijoje numatyta sumontuoti saulės baterijas. Artėjant vis arčiau ir arčiau prie Saulės, jos turėtų aparatą vis labiau sukti tokiu kampu, kad didžioji dalis liktų šešėlyje, o apšviesta būtų tik ta dalis, kurios reikia normaliam zondo funkcionavimui užtikrinti.
2009 m. NASA pakvietė mokslininkus teikti pasiūlymus dėl „Solar Probe Plus“ projekto vystymo krypties.
Iš 13 peržiūrėtų projektų atrinkti penki.
Jų įgyvendinimas turėtų kainuoti 180 mln. dolerių (486 mln. Lt).