Įtakingas astronomas pareiškė, kad ieškant nežemiškų gyvybės formų reikėtų dėmesio skirti ir ateivių „jusliosioms mašinoms“, rašo BBC. SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence – nežemiško intelekto paieška) pavadinta įstaiga iki šiol mėgino užfiksuoti radijo signalus iš tokių planetų kaip Žemė.
Tačiau SETI astronomas Sethas Shostakas teigia, kad ateiviams neprireiktų daug laiko pereiti nuo radijo technologijos prie dirbtinio intelekto (DI) sukūrimo.
Rašydamas žurnale „Acta Astronautica“ jis teigia, kad yra daugiau galimybių aptikti ateivių DI nei „biologinę“ gyvybę.
Daugybė žmonių, susijusių su SETI, ilgai tikino, kad gamta tikriausiai gyvybės problemą išsprendė naudodama skirtingus dizainus ir chemikalus, todėl kitų planetų gyventojai tikriausiai ne tik nebūtų į mus panašūs, bet, matyt, veiktų kitame biologiniame lygmenyje.
Vis dėlto SETI tyrėjai iki šiol labiausiai vadovavosi prielaida, kad ateiviai būtų „gyvi“ mums suprantamais būdais.
Todėl jie ieškojo gyvybės formų, kurios atitinka bent kai kurias biochemijos taisykles, t.y. gyvena tam tikrą laiko tarpsnį, dauginasi bei evoliucionuoja.
Anot S. Shostako, nors evoliucijai prireikia daug laiko suformuoti gyvybės formas, galinčias komunikuoti už savo planetos ribų, technologija žengtų pakankamai greitai į priekį ir ilgainiui pralenktų ją sukūrusią rūšį.
„Jeigu pažiūrėsime į technologijai sukurti reikiamą laiką, kažkuriuo metu išrandamas radijas, pradedama transliuoti į eterį ir todėl atsiranda galimybė juos rasti, – sakė jis BBC. – Tačiau praėjus keletui šimtų metų po radijo išradimo – jeigu mes (žmonija) galime būti pavyzdžiu – sukuriamos galvojančios mašinos. Tą mes tikriausiai padarysime šį šimtmetį.“
„Tokiu būdu išrandami mūsų įpėdiniai, ir tik keletą šimtų metų esame... „biologinis“ intelektas, – pastebėjo astronomas.