Kompanijos „OptiGrate“ ir Džordžijos technologijos instituto mokslininkai sukūrė medžiagą, skirtą taikinių, naudojamų lazerių galingumo nustatymui, gamybai.
„Lazerių bandymuose naudojamo taikinio skersmuo neviršija kelių centimetrų, – pasakoja tyrimų dalyvis Davidas Robertsas. – Turėjome sukurti spinduliavimo galingumo matavimo ir stebėjimo, kaip jis keičiasi tam tikruose taškuose, metodiką.“
Šiam tikslui buvo reikalinga medžiaga, galinti ištverti ilgalaikį spinduliavimą ir nedaranti įtakos lazerio pluošto charakteristikoms. Išnagrinėjus įvairius variantus, mokslininkai pasirinko stiklą, pagamintą natrio-cinko-aliuminio silikato su sidabro, cerio ir fluoro priemaišomis, pagrindu. Stiklas yra skaidrus ir jautrus šviesai, kuo truputį primena plėvelę.
Bandymų metu stiklas yra dedamas tarp lazerio ir bandymų objekto. Išorinė kamera įrašinėja bandymo eigą. Pagal gautus vaizdus formuojamas „žemėlapis“, parodantis, kokia spinduliavimo dalis tenka kiekvienam stiklo paviršiaus plotui. Sistema leidžia stebėti pluošto parametrų pokyčius, atlikdama daugiau nei 100 matavimų per sekundę.
Eksperimento metu pavyko pamatuosi iki 10 kW/cm2 siekiantį spinduliavimo galingumo tankį.