Rio de Žaneiro universiteto mokslininkai yra įsitikinę, kad superbakterija Deinococcus radiodurans galėjo atskristi į Žemę iš kosmoso dėl savo sugebėjimo išgyventi pačiomis ekstremaliausiomis sąlygomis. Tai nurodo ir pats bakterijos pavadinimas. Deinococcus radiodurans reiškia „baisi uoga, sugebanti ištverti radiaciją“, informuoja „RIA Novosti“.
Ši 1,5–3,5 nanometro skersmens bakterija buvo atrasta šeštajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, vykdant eksperimentą, kurio metu maistas buvo sterilizuojamas, naudojant radiaciją. Būtent dėl šios bakterijos mėsa sugedo netgi paveikta didžiule doze gama spindulių, kurie turėjo sunaikinti visus mikroorganizmus.
Pasirodė, kad Deinococcus radiodurans sugebėjo ištverti stiprią 5 tūkstančių grėjų spinduliuotę, neprarasdama gyvybingumo. Žmogui mirtina yra 5 grėjų dozė.
Remdamiesi šiais duomenimis, mokslininkai ištyrė kosminės spinduliuotės, žemos temperatūros ir vakuumo poveikį Deinococcus radiodurans gyvybingumui. Jie švitino kolonijas ant įvairių paviršių, kurių cheminė sudėtis ir reljefas panašus į meteoritų, norėdami patikrinti, kaip šie veiksniai veikia bakterijos sugebėjimą išgyventi. Išvados buvo pribloškiančios: bakterija ištvėrė pačias atšiauriausias sąlygas. Teoriškai tai reiškia, kad ji galėjo ištverti tarpplanetinį skrydį ir atnešti gyvybę į planetą.