Mokslininkai mano, kad gyvybė Žemėje periodiškai išnyksta kas 27 milijonus metų, rašo Dailymail.co.uk. Jie paskaičiavo, kad mums liko maždaug 16 milijonų metų iki naujos katastrofos. Tyrimas, per kurį buvo apžvelgti paskutinių 500 milijonų metų įvykiai leido nustatyti gyvybės išnykimo cikliškumą.
JAV Kanzaso ir Vašingtono universitetų mokslininkai šia teorija pasitiki 99 procentais. XX a. aštuntajame dešimtmetyje mokslininkai tikėjo, kad periodišką gyvybės Žemėje išnykimą galėdavo sukelti Saulės tamsioji „sesuo dvynė“, žvaigždė „Nemesis“. Teorija skelbia, kad „Nemesis“ kas 27 milijonus metų prasibrauna pro Oorto debesis ir į mūsų paukščių tako galaktiką įvairiomis kryptimis pažeria daugybę kometų. Oorto debesis –tai milžiniškas dulkių ir ledo debesis, kuris yra maždaug vieno šviesmečio atstumu nuo mūsų saulės. Bet dabar mokslininkai mano, kad „Nemesis“ teorija yra klaidinga, nes per tiek milijonų metų jos padėtis orbitoje turėjo pakisti. Todėl dėl periodiško gyvybės išnykimo yra kaltos kitos, nežinomos priežastys.
Vienas tyrimo komandos mokslininkas sako: „Duomenys surinkti iš archeologinių iškasenų leidžia manyti, kad „Nemesis“ teorija yra klaidinga. Paskutinis gyvybės išnykimas Žemėje buvo prieš 11 milijonų metų. Per jį 10 procentų visos planetos gyvybės buvo sunaikinta. Tai reiškia, kad dabartinei gyvybei dar liko 16 milijonų metų.“
Paskutinį kartą asteroidai atsitrenkę į Žemę išnaikino visą dinozaurų populiaciją ir karaliaujančia gyvybės klase planetoje tapo žinduoliai. Netoli Meksikos esantis asteroido krateris leidžia manyti, kad sprogimo galia buvo milijoną kartų didesnė nei JAV Antrojo pasaulinio karo metu numesta atominė bomba Hirosimoje.