Sklando gandai, kad Didžiojo hadronų greitintuvo konkurentui pavyko aptikti Higgso bozoną arbą taip vadinamąją „dieviškąją dalelę“.
Padua universiteto fizikas Tommaso Dorigo savo tinklaraštyje teigia, esą pasigirdo kalbų iš Fermi nacionalinės akceleracijos laboratorijos Ilinojuje, kad Higgso bozonas atrastas.
Fermi įrengtas didžiulis dalelių greitintuvas „Tevatron“, savo galingumu nusileidžiantis tik Didžiajam dalelių greitintuvui (LHC), daugiau nebebus naudojamas, kai greitintuvas CERN dirs pilnu pajėgumu. Tačiau prieš tapdamas atgyvena, jis dar gali suskambėti.
Tinklaraštyje paskelbtame straipsnyje T. Dorigo teigia: „Mano ausis pasiekė informacija iš dviejų skirtingų, greičiausiai nepriklausomų šaltinių, kad netrukus iš „Tevatron“ eksperimento bus paskelbta kai kurių įrodymų apie nežymų Higgso bozono signalą.“
Tuo metu, kai žiniasklaidos dėmesys sutelktas į LHC, „Trevatron“ tylumoje uoliai dirba ieškodamas Higgso bozono. Per 27 metus, kai greitintuvas buvo užbaigtas (ir nuo to laiko nuolat atnaujinamas), jame atrastas kvarkas ir stebėti keturi skirtingi barionai. Nors jam nepavyko tiksliai užfiksuoti nepagaunamosios „dieviškosios dalelės“, jis susiaurino paiešką, sumažindamas masių lauką, kur ji galėtų būti aptikta.
Pernai Fermi fizikai teigė maną, kad iki kitų metų pradžios pavyks surinkti pakankamai duomenų, patvirtinančių Higgso bozono egzistavimą arba jį paneigiančių. Tuomet jie tvirtino, kad yra 50 proc. tikimybė, kad dalelė bus aptikta iki 2010 metų pabaigos, rašo telegraph.co.uk
Higgso bozonas yra paskutinė dalelė, apie kurią kalbama standartiniame dalelių fizikos modelyje ir kurios egzistavimo dar nepavyko įrodyti. Teigiama, kad ši dalelė padėtų paaiškinti, kodėl kitos dalelės turi masę, o jos atradimas patvirtintų standartinio modelio teisingumą. Tačiau jei Higgso bozono egzistavimas bus paneigtas, tuomet teks tirti kitas, mažiau populiarias teorijas.