Japonijos mokslininkai teigia suradę medžiagą, kurią galima naudoti gaminant pigius ir aukštos kokybės diskus, tūkstančius kartų talpesnius nei DVD.
Šią medžiagą apšvietus, ji iš juodo elektrai laidaus metalo virsta rudu puslaidininkiu, teigia Tokijo universiteto chemijos profesorius.
Medžiaga, nauja titano oksido forma, kambario temperatūroje ir paveikiama šviesa gali kaitalioti būseną tarp metalo ir puslaidininkio, taip sukuriant efektyvią duomenų saugojimo įjungimo ir išjungimo funkciją, praneša naujienų agentūra AFP.
Anot Shin-ichi Ohkoshis, iš šios medžiagos galėtų būti gaminami naujos kartos optiniai duomenų saugojimo įrenginiai.
Spalvą keičianti medžiaga gali būti naudojama duomenų saugojimo įrenginiams: skirtingoms spalvoms skirtingai atspindint šviesą, būtų saugojama skirtinga informacija.
Japonijos mokslininkams pavyko sukurti nuo 5 iki 20 nanometrų dydžio naujosios medžiagos daleles. Panaudojus mažiausias jos daleles, naujajame diske tilptų tūkstantį kartų daugiau informacijos nei „Blu-ray“ diske, jei tik būtų sukurta tam pritaikyta duomenų įrašymo ir nuskaitymo įranga.
Vienpusiame „Blu-ray“ diske galima saugoti penkis kartus daugiau informacijos nei įprastiniame DVD.
Titano oksido rinkos kaina sudaro maždaug vieną šimtąją dalį reto elemento –germanio-stibio-telūro, – šiuo metu naudojamo gaminant „Blu-ray“ ir DVD diskus, kainai, teigė Shin-ichi Ohkoshis.
„Dėl retų metalų įsigijimo nereikėtų nerimauti. Titano oksidas yra pigus ir saugus, jis jau plačiai naudojamas gamyboje, pradedant kosmetine pudra, baigiant baltais dažais“, – kalbėjo mokslininkas.
Anot jo, dar neaišku, kada naujieji diskai galėtų būti pradėti gaminti ir pradėti naudoti. Mokslininkas žada apie tai kalbėtis su privačiomis kompanijomis.