Mokslininkams kiek anksčiau yra pavykę žmogaus ląsteles paversti gyvais mini kiborgais ir puslaidininkinėmis medžiagomis. Naujas žingsnis - ląstelėse įterpti silicio lustai. Taip jie pavirs viduląsteliniais jutikliais, galinčiais stebėti itin nedidelius ląstelės viduje vykstančius pokyčius, nugabenti vaistus tiksliai į nustatytą vietą - pvz., vėžines ląsteles ir netgi pataisyti pažeistas ląstelės vidines struktūras.
Eksperimentai, atlikti Barselonos Mikroelektronikos institute liudija, kad žmogaus ląstelės „praryja“ tuos lustus ir toliau sėkmingai sau gyvuoja. Beje, panašiai mūsų ląstelės toleruoja ir nanodaleles, tačiau naudojant lustus, į ląsteles lengviau įterpti elektroninius ir mechaninius komponentus.
Taigi, netrukus ten atsidurs ir mikroprocesoriai. Kariškių manymu, naudojant tokias technologijas, kada nors bus galima sukurti nemirtingas sintetines būtybes su įmontuotais genetiniais išjungimo (likvidavimo) mechanizmais. Atrodo, kad R. Scotto filmo „Likvidatorius“ (Blade Runner) vizijos apie keleriems metams užprogramuotus replikantus pildosi.