Tyrimas parodė, kad jei jums sunku žaisti kompiuterinius žaidimus, tai gali būti susiję su tam tikrų jūsų smegenų dalių dydžiu, praneša BBC.
JAV mokslininkai atrado, kad gali numatyti, ar sėkmingai žaidimo nemokantis žaidėjas jį žais, išmatavę pagrindinių jo smegenų dalių dydį.
Straipsnyje žurnale „Cerebral Cortex“ jie teigia, kad šie atradimai gali turėti platesnę reikšmę, siekiant suvokti skirtingus žmonių mokymosi sugebėjimus.
Daugelis pripažįsta, kad yra sąsaja tarp smegenų dydžio ir intelekto.
Tačiau tai sudėtinga. Gyvūnų pasaulyje mažesnes smegenis turintys gyvūnai kartais būna protingesni, nei turintys didesnes smegenis, pavyzdžiui, jei palygintume beždžionės ir arklio smegenis arba žmogaus ir dramblio smegenis.
Tačiau yra tam tikros smegenų dalys, kurios gali būti neproporcingai didesnės ir galbūt tuo galima paaiškinti mokymosi gebėjimų skirtumus tarp skirtingų individų bei skirtingų rūšių.
Įvairių sričių mokslininkų grupė iš Ilinojaus universiteto, Pitsburgo universiteto ir Masačusetso technologijų instituto ištyrė 39 suaugusius žmones (10 vyrų ir 29 moteris), kurie per pastaruosius dvejus metus kiekvieną savaitę po tris valandas žaisdavo kompiuterinius žaidimus.
Šie žmonės turėjo žaisti vieną iš dviejų specialiai sukurto žaidimo versijų. Vienoje versijoje žaidėjai turėjo skirti daugiausiai dėmesio tam, kad pasiektų vieną tikslą, o kitoje versijoje reikėjo siekti įvairių tikslų.
Magnetinio rezonanso tyrimai parodė, kad dalyviai, turintys didesnį smegenų branduolį, pirmąsias keletą valandų žaidė geriau, nei kiti.
Darbo grupės manymu, greičiausiai taip yra dėl „pasiekimo ir emocinio atlygio pojūčio“, lydinčio laimėjimus ankstyvuose mokymosi etapuose.
Tačiau pastebėta, kad giliai smegenų centre esančios dalys, vadinamos uodeguotuoju branduoliu ir kiautu, yra didesnės žaidėjų, geriau žaidusių žaidimą, kuriame reikia pasiekti kelis tikslus.